Aktuálně

14.09.2022 17:24Podzimní sborové dny 2022

 Letošní festival se po delší době konal opět s mezinárodní účastí. Již poněkolikáté k nám zavítal mužský komorní sbor Claudio Monteverdi z Itálie se sbormistryní Mirou Fabjan.
První společný koncert proběhl 7. října v sále Vodního hradu v Budyni nad Ohří. Ten rozezvučela nejprve Cantica převážně lidovými písněmi a společnou písní “Locus iste” předala štafetu italskému sboru. Ten divákům představil zejména duchovní skladby, z nichž nejvíce zapůsobila “Kyrie” od Piotra Janczaka. Nadšení posluchači i oba zúčastněné sbory poté mohli shlédnout ještě ohňovou show skupiny Vox Luminas na hradním nádvoří, která byla nevšedním završením prvního festivalového dne.
V sobotu 8. října se konal druhý koncert - tradičně v kostele Všech svatých na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Zde byl naším dalším hostem místní smíšený komorní sbor Syrinx, zpívající pod taktovkou Romana Pallase. Pozvání přijal a v úvodu pozdravil diváky i hosty náš emeritní sbormistr Vladimír Frühauf, jež stál u zrodu Podzimních sborových dnů v r. 2000. Poté již posluchači vnímali písně především duchovní a měli tak možnost se odpoutat krásnou hudbou od starostí všedních dnů v této nelehké době.
Závěrečná píseň “Locus iste” v podání všech tří sborů rozezněla zaplněný kostel do posledního místa a zakončila tak další ročník pěveckého festivalu.

Poděkování patří oběma hostujícím sborům, naší sbormistryni Dominice Valeškové, Pavlu Šimberskému, Miroslavu Zimmerovi, prezidentce Cantiky Tamaře Maldonado i všem sboristkám, které se zasloužily o zdárný průběh celého festivalu a v neposlední řadě divákům, kteří svým finančním darem přispěli na další činnost našeho sboru.
AdministraceCantica Bohemica - Ženský komorní sbor z Litoměřic
TOPlist